Golf Online

Mission Hills, čínsky golfový raj

Keď sa povie Mission Hills, každý vie, že je to najväčší golfový rezort sveta zapísaný aj do Guinessovej knihy rekordov. Golfový raj v krajine, ktorá nemá golfovú históriu a v ktorej je výstavba golfových ihrísk oficiálne podporovaná len v určitých lokalitách. V krajine, kde golf, s priemerným fee 165USD a členským takmer štvrť milióna USD, stále zostáva športom pre vyvolených, ale napriek tomu sa teší veľkej obľube. Rozvoj golfu v Číne má naozaj nebývalú dynamiku. Podľa odhadov sa v tretej najľudnatejšej krajine sveta stavia 250 golfových ihrísk a ďalších 600 je v určitej fáze plánovania.

Mission Hills Group prevádzkuje dva obrovské golfové rezorty.

Mission Hills Shenzen v južnej oblasti Číny, len 30 min autobusom od Hong Kongu, tvorí dvanásť 18-jamkových ihrísk na rozlohe 20.000m2. Ide o luxusný rezort. Štyri klubové domy, tri kúpeľné zariadenia ocenené prestížnymi cenami, tri golfové akadémie, 5-hviezdičkový hotel, 51 tenisových kurtov a množstvo prvotriednych reštaurácií.

Dvanásť ihrísk  symbolizuje dvanásť mesiacov čínskeho horoskopu. Ihriská boli navrhnuté legendárnymi hráčmi v spolupráci s renomovanými architektmi. Prvé ihrisko navrhol v roku 1994 Jack Nicklaus.  Dokonalé ihrisko tejto golfovej legendy je považované za najlepšie turnajové ihrisko v celej Ázii. Je typické nádhernými zvlnenými fervejami a množstvom vodných prekážok a bunkrov.

Nápadité ihrisko hráča Fidži Vijaya Singha, víťaza U.S. Masters v roku 2000, vyžaduje predovšetkým presnosť. Prekážky, z ktorých  najdlhší bunker meria takmer 135 metrov, sú umiestnené veľmi premyslene a takticky.

Tvorca ďalšieho ihriska Jumbo Ozaki, je prvým Japoncom, ktorý sa preslávil v medzinárodnom golfe. Prispel vynikajúcim ihriskom, ktoré je dokonalou harmóniou človeka a prírody. Ponúka nádherné výhľady na okolité hory, vyvýšené odpaliská,  široké ferveje a bunkre schované v zeleni  stromov a kríkov. Toto všetko vytvára úchvatný dojem a dokonalú hru. Ďalšie ihrisko, jedno z najobtiažnejších ihrísk  v Číne, nesie meno austrálskeho dizajnéra Grega Normana. Je umiestnené v lesnatej krajine, kde hru komplikujú stromy, úzke ferveje a hlboké pieskové bunkre. Od hráčov vyžaduje presnosť a dobrú hraciu stratégiu. Prvých 9 jamiek je umiestnených medzi kopcami, ďalších deväť jamiek  končí v údolí. Ihrisko sa vyznačuje vysokou obtiažnosťou, čo potvrdzuje aj index 150, patriaci k najvyšším v Ázii.

Jedno z najkrajších ihrísk areálu, typické veľkými výškovými rozdielmi a nádhernými výhľadmi navrhol Juhoafričan Ernie Els. Dokázal skvele využiť zvlnený terén s malou riečkou a vytvoril nádherné ihrisko, ktoré si zamilujete.

Na výstavbu 216 jamiek bolo treba presunúť 180m3 zeminy, čo je objem, ktorý zodpovedá 36 pekingským olympijským štadiónom. Rezort hostil viac ako 100 medzinárodných turnajov, vrátane World  Cup of Golf v 1995 a Tiger Woods China Challenge v 2001. V minulom roku sa uskutočnil prvý turnaj zo série Omega Mission Hills World Cup, ktorý bude rezort hostiť až do roku 2018. Každý november sa stretnú  PGA hráči 25 národností, aby si zmerali sily v turnaji olympijského typu.

Fakty o Mission Hills Shenzhen:

 • 7.000 zamestnancov ( z toho 3.000 žien pracujúcich ako caddy)
 • vyťaženosť 2.000 roundov v pracovných dňoch, 3.000 roundov cez víkendy a sviatky
 • štruktúra zákazníkov: 40% domáci, 40% Hong Kong, 20% zahraniční turisti
 • 650 km závlahového potrubia, 3.000 sprinklerov
 • 1.200 bunkerov s 50.000 m3 piesku
 • 360 km ciest pre golfové autíčka

Mission Hills Hainan leží na pobreží tropického ostrova Hainan a poskytuje golfistom raj s vynikajúcim podnebím, kde leto nikdy nekonči. Pláže s bielučkým pieskom, stále modrá obloha a kokosové palmy vytvárajú úžasnú scenériu, vďaka ktorej sa Hainan nazýva Hawaiom Číny. Osobité formácie lávových kameňov len dotvárajú exotickú atmosféru. Hotel s 518 izbami, trojposchodový klubový dom, konferenčné priestory, 12 luxusných reštaurácií, športové a rekreačné centrum, kúpele a nákupná pasáž, to všetko má návštevník k dispozícii.

Rezort má z plánovaných desiatich ihrísk dokončených šesť. Aj keď enormná výstavba v tomto regióne nevyvoláva len priaznivé reakcie, na tempe prác to nič nemení. Predstavitelia investorov poukazujú na to, že využívajú nepoužívanú a neobývanú pôdu bez akejkoľvek infraštruktúry a svoj prínos demonštrujú napr. vysadením 30.000 nových stromov či úpravou 5.400 akrov  močaristej pôdy. Naproti tomu, pôvodní obyvatelia sa sťažujú na vysokú hladinu vody, ktorá im zaplavuje obydlia. Priorita štátu je však jasná, zaradiť Hainan región, ktorý  dostal výnimku v oblasti výstavby nových ihrísk, medzi prvotriedne svetové golfové destinácie a prilákať tak turistov do Číny.

Resort  sa stal v októbri minulého roku hostiteľom Mission Hills Star Trophy, turnaja, ktorý má ambíciu kombinovať golf so zábavou  a profesionálnych hráčov s ikonami showbiznisu. Zodpovedá tomu aj hlavné motto „ Z červeného koberca na zelenú fervej“. Lorena Ochoa, Annika Sörenstam, Greg Norman či kapitán Ryder Cup týmu Colin Montgomerie hrali golf spolu s americkým plavcom  Michael Phelpsom či hercami Hugh Grantom a Catherine Zeta- Jones. Skrátka, výborný marketingový ťah.

Fakty o Hainan:

 • 4.000 zamestnancov
 • 30.000 novovysadených stromov
 • 11 miliónov m3 presunutej zeminy
 • 200.000 m2 vyhĺbených jazier
 • 5.400 akrov odvodnenej močaristej pôdy
 • 450 km závlahového potrubia
 • 100 km ciest pre golfové autíčka

Podľa vyjadrenia Ken Chu, viceprezidenta Mission Hills Group, je v Číne okolo 3 miliónov golfistov a ich počet neustále stúpa. Golf je športom s príchuťou elitárstva aj preto, lebo dopyt prevyšuje ponuku.  Všetky turnaje  poriadané v Mission Hills boli sprístupnené širokej verejnosti  a tešili sa obrovskej návštevnosti. Turnaj Omega Mission Hills World Cup privítal 200.000 divákov. Číňania golf milujú, ale musia mať kde hrať. Preto je zámerom vybudovať na Hainane v najbližších rokoch ďalších 50 ihrísk. Veľký dôraz je kladený aj na vybudovanie hotelov, reštaurácií, kúpeľov či ďalších športovísk. Kompetentní si síce veľmi dobre uvedomujú, že prostredníctvom golfu  môžu spojiť východ a západ, ale takisto vedia, že musia ponúknuť viac ako len golf. Cieľom je vybudovať komplex zariadení, ktorý pre biznis vytvorí príjemné podmienky a stane sa tak vyhľadávaným miestom vytvárania vzťahov a nadväzovania kontaktov.

Lucia Huberová

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 145) Pridať komentár
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next
 
Bthjchids
Bthjchids
15.04.24 11:04
ppu-pro_tazy
ppu-pro_tazy
06.04.24 08:38

Наша бригада квалифицированных мастеров находится в готовности предоставлять вам прогрессивные подходы, которые не только ассигнуруют надежную безопасность от холодильности, но и подарят вашему коттеджу трендовый вид.
Мы занимаемся с самыми современными строительными материалами, подтверждая долгий термин работы и прекрасные эффекты. Изолирование фронтонов – это не только экономия на подогреве, но и забота о окружающей среде. Сберегательные инновации, какие мы применяем, способствуют не только зданию, но и сохранению природных ресурсов.
Самое основополагающее: Сколько стоит утепление фасада дома у нас составляет всего от 1250 рублей за квадратный метр! Это доступное решение, которое превратит ваш жилище в настоящий комфортный уголок с небольшими издержками.
Наши достижения – это не единственно утепление, это созидание пространства, в где каждый элемент отражает ваш личный манеру. Мы учтем все ваши потребности, чтобы воплотить ваш дом еще еще больше теплым и привлекательным.
Подробнее на http://ppu-prof.ru
Не откладывайте занятия о своем корпусе на потом! Обращайтесь к профессионалам, и мы сделаем ваш обиталище не только комфортнее, но и модернизированным. Заинтересовались? Подробнее о наших делах вы можете узнать на веб-ресурсе. Добро пожаловать в обитель гармонии и качественной работы.

Mrssfp
Bcvikk
31.03.24 04:49

order anafranil 50mg for sale - order remeron 15mg sale sinequan uk

Czzqbloop
Czzqbloop
29.03.24 16:51
Cmsbtt
Twjvgk
28.03.24 09:33

order clozapine 50mg for sale - buy famotidine online purchase pepcid generic

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next