Golf Online

Kremík

Dr. Mark Howieson pracuje ako Product Development Specialist pre spoločnosť Becker Underwood Inc. Diskutuje o kremíku ako o doplnku výživy na získanie trávnika odolnejšieho voči stresu.

V poslednom období sa zvýšil záujem o používanie kremíka ako výživového doplnku v trávnikárstve. Ovplyvnený je jasným dôkazom, že pravidelné aplikovanie kremíka zlepší rast a vývoj trávnika, obzvlášť počas obdobia stresu alebo nepriaznivých poveternostných podmienok. K dispozícií je málo informácií týkajúcich sa úlohy kremíka vo fungovaní rastliny a tolerancie voči stresu, aby sa greenkeeperi mohli rozhodnúť, či kremík použiť ako doplnok výživy.

Kremík patrí medzi najviac vyskytujúce sa minerálne prvky v pôde. Vyššie percento zastúpenia má už iba kyslík. Kremík sa najčastejšie nachádza v pôde v nerozpustnej forme ako oxid kremičitý alebo kremičitan železa alebo hliníka, ktoré pre rastlinu nie sú využiteľné.

Kremík sa najľahšie absorbuje rastlinami ako ortokremičitá kyselina (H4SiO4), ktorá je rozpustná v pôdnom roztoku a dostáva sa tam po zvetraní kremičitých minerálov alebo aplikáciou kremičitých hnojív ako kremičitan draselný. Napriek tomu, že sa kremík hojne nachádza vo väčšine pôd, môže sa objaviť jeho nedostatok.

Najčastejšie hovoríme o jeho nedostatku na územiach s častými výdatnými zrážkami a často tiež v pôdach s vysokým obsahom organických látok s nízkou výmennou katiónovou kapacitou, z ktorej sa živiny ľahko vyplavujú. Kremičité piesky, ktoré sa často používajú na výstavbu golfových ihrísk, putting greenov a moderných športových ihrísk, majú všeobecne nízku výmennú katiónovú kapacitu a časom sa tu môže prejaviť nedostatok kremíka. Kremík je všeobecne zabudnutý prvok a zvyčajne sa nepovažuje za podstatný pre rast rastlín kvôli jeho hojnému zastúpeniu v pôde. Veľa rastlinných druhov je schopných rásť a rozvíjať sa s absenciou kremíka. Preto, je kremík aktuálne kvalifikovaný skôr iba ako užitočný a nie ako podstatný element pre rast a vývoj rastliny.

Vplyv dodania kremíka hnojením bol skúmaný v mnohých pokusoch. Bolo zistené, že po aplikovaní kremíka hnojivami mali rastliny pevnejšie bunkové steny a listy boli viac vzpriamené a znížila sa náchylnosť na napadnutie rastlín škodcami a chorobami. Kremík je transportovaný z koreňov do rastliny xylémom spolu s transpiračným tokom, ktorý dopraví kremík do listovej epidermálnej bunky, bunkových stien, kutikuly. Nahromadenie kremíka v epidermálnej bunke a bunkových stenách znamená vzpriamenejšie listové steblá a hrubšiu, silnejšiu vrstvu kutikuly, ktorá obmedzí odparovanie a únik vody. Redukovanie odparovania a straty vody cez vrstvu kutikuly minimalizuje spotrebu vody hlavne počas horúcich suchých podmienok. Taktiež podporuje čistejšie a uniformovanejšie zostrihnutie pri kosení, zlepšením vzpriamenosti listov taktiež zvýši rovnomernú distribúciu svetla vo vnútri trávnika, ktorá zase zvýši potenciálnu fotosyntéznu kapacitu počas období stresu.

Univerzitný výskum ukázal, že dodaním kremíka sa zlepšila odolnosť voči záťaži, keďže sa zosilnila bunková stena polysacharidmi a stabilizovala sa tvorba lignínu, a tým sa obmedzilo poškodenie trávnika spôsobené intenzívnym používaním trávnika. Objavený bol mechanizmus, ktorým kremík redukuje infekcie patogénmi, ktorý znamená, že umiestnením kremíka do bunkových stien sa vytvorí fyzická bariéra, ktorá redukuje penetráciu húb do listového tkaniva. Nahromadené ortokremičité kyseliny polymerizujú do polykremičitých kyselín a potom sa transformujú do amorfných silíc, ktoré formujú hrúbku kremičito-celulóznej membrány. Takto sa formuje dvojitá vrstva, ktorá ochraňuje a mechanicky zosilňuje rastliny trávnika. Okrem toho je dokázané, že aplikovaním kremíka sa stimulujú a zlepšia obranné mechanizmy rastlín na eliminovanie chorôb.

Aplikovaním produktov na kremičitej báze sa stimulujú mechanické a biochemické zmeny v raste a rozvoji rastliny, aby bola schopná redukovať spotrebu vody, podporiť vzpriamenejší rast stebiel a zvýšiť odolnosť voči škodcom a chorobám.

Jedným takýmto produktom je Salute WSP. Je to unikátny výrobok s primiešanými prírodnými zložkami, výťažkom z morských rias, kremičitanom draselným, rastlinným saponínom, karbohydrátmi, sacharózou, aminokyselinami a prospešnými baktériami, ktorý je vopred nadávkovaný vo vode rozpustných balíčkoch. Ak pridávame do manažment programu výrobky, ktoré obsahujú kremík, dosiahneme, že rastliny budú v lepšej kondícií, aby odolali stresu a obmedzila sa ich citlivosť voči patogénnom. Ďalšími výhodami, ktoré vyplývajú z hnojenia sú: zvýšenie odolnosti voči poškodeniu, vyššia rýchlosť greenov a rovnomernejšie kosenie trávnika.

Výrobky, ktoré obsahujú kremík predstavujú hodnotný nástroj na zlepšenie rastu rastliny a jej rozvoj počas období stresu a nepriaznivých podmienok na rast, a mali by byť zahrnuté do údržovacích programov trávnika.

Medzi výhody používania kremíka ako doplnku výživy na trávniku patrí:

  • kremík v rastlinách pomáha zosilniť tkanivo bunkovej steny a epidermálnych buniek
  • v trávach sa kremík vyskytuje vo vnútrobunkových častiach alebo bunkách epidermy listového povrchu umiestneného pozdĺž hlavnej žilky stebla
  • redukuje stratu vody počas suchého obdobia
  • zvýšenie rýchlosti greenu
  • zlepšenie rovnomernosti kosenia a vzhľadu trávnika
  • môže sa použiť ako súčasť integrovaných programov na ochranu listov na stvrdenie bunkovej steny

článok prevzatý z časopisu Pitchcare Jún/Júl 2009

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 331) Pridať komentár
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next
 
ppu-pro_tazy
ppu-pro_tazy
01.06.24 08:25

Наша команда профессиональных специалистов предоставлена предложить вам прогрессивные подходы, которые не только гарантируют надежную покров от холодных воздействий, но и преподнесут вашему зданию трендовый вид.
Мы занимаемся с современными компонентами, сертифицируя прочный срок службы службы и выдающиеся результаты. Изолирование наружных стен – это не только сбережение на огреве, но и забота о природной среде. Энергоспасающие технические средства, какие мы применяем, способствуют не только вашему, но и сохранению природной среды.
Самое основополагающее: Утепление дома снаружи цена под ключ у нас начинается всего от 1250 рублей за м²! Это доступное решение, которое превратит ваш домашний уголок в фактический тепловой местечко с минимальными затратами.
Наши работы – это не только изоляция, это созидание поля, в где все элемент отражает ваш собственный манеру. Мы рассмотрим все ваши желания, чтобы воплотить ваш дом еще дополнительно дружелюбным и привлекательным.
Подробнее на https://ppu-prof.ru
Не откладывайте дела о своем помещении на потом! Обращайтесь к экспертам, и мы сделаем ваш дом не только более теплым, но и более элегантным. Заинтересовались? Подробнее о наших делах вы можете узнать на официальном сайте. Добро пожаловать в пределы удобства и уровня.

Promokodeloda
Promokodeloda
24.05.24 21:31

Промокоды 1win представляют собой специальные коды, пример promokod1WINbonus, которые позволяют пользователям получить дополнительные бонусы и преимущества при использовании платформы 1win. Благодаря этим промокодам, каждый зарегистрированный пользователь может получить дополнительные средства на свой игровой счет, бесплатные ставки или уникальные предложения.
Чтобы воспользоваться промокодами 1win, необходимо выполнить несколько простых шагов. Во-первых, необходимо зарегистрироваться на платформе 1win, создав личный аккаунт и указав все необходимые данные. После успешной регистрации, пользователь получает доступ к разнообразным промокодам, которые могут быть получены внутри системы или с помощью специальных акций и предложений.
Для активации промокода, пользователю необходимо перейти в свой личный кабинет на платформе 1win. Там требуется найти соответствующую вкладку или раздел, где можно ввести промокод. После ввода кода и нажатия на кнопку активации, система проверяет его на корректность и применяет соответствующие бонусы к аккаунту пользователя.
Промокоды 1win предоставляют широкий спектр возможностей для игроков. Некоторые промокоды предлагают дополнительные финансовые средства, которые можно использовать для ставок на спорт, казино или покер. Другие коды могут давать право на бесплатные ставки, бездепозитные бонусы или фриспины в слот-играх.
Однако, важно отметить, что промокоды 1win могут иметь определенные условия использования. Например, некоторые коды могут иметь ограниченный срок действия, требовать выполнения определенных условий или иметь минимальные требования к размеру ставки.
В целом, использование промокодов 1win - это отличная возможность получить дополнительные бонусы и преимущества на платформе. Они позволяют увеличить шансы на выигрыш и получить больше удовольствия от использования игровой платформы 1win. Не упустите возможность воспользоваться этими промокодами и получить максимальную выгоду от своей игры на 1win!
Источник https://promokod-1win-bonus.ru/

ppu-pro_tazy
ppu-pro_tazy
11.05.24 09:25

Наша группа опытных специалистов готова предъявить вам передовые системы, которые не только обеспечат надежную покров от холодных воздействий, но и преподнесут вашему коттеджу современный вид.
Мы трудимся с последними компонентами, гарантируя долгий продолжительность использования и замечательные эффекты. Изоляция наружных стен – это не только экономия ресурсов на подогреве, но и внимание о природной среде. Экологичные технологии, какие мы применяем, способствуют не только зданию, но и сохранению природных богатств.
Самое важное: Стоимость утепления дома снаружи цена за 1м2 у нас стартует всего от 1250 рублей за квадратный метр! Это бюджетное решение, которое превратит ваш хаус в подлинный теплый локал с небольшими расходами.
Наши произведения – это не исключительно теплоизоляция, это создание области, в котором каждый аспект выражает ваш личный стиль. Мы учтем все твои потребности, чтобы сделать ваш дом еще более дружелюбным и привлекательным.
Подробнее на www.ppu-prof.ru
Не откладывайте дела о своем помещении на потом! Обращайтесь к специалистам, и мы сделаем ваш жилище не только более теплым, но и стильным. Заинтересовались? Подробнее о наших делах вы можете узнать на официальном сайте. Добро пожаловать в пределы удобства и высоких стандартов.

hittaks
hittaks
03.05.24 00:39

Can generic medicines be marketed directly to consumers vidalista opiniД™?

1x_109745
1x_109745
25.04.24 01:28

Первый шаг к увеличению бонуса при регистрации или совершении ставок. Текущий промокод 1xbet на сегодня — 1x_109745. На вкладке «Регистрация» у вас есть выбор: бонус в ставках на спорт и бесплатная ставка в казино.
Чтобы получить
Промокод 1хбет, вы должны стать активным игроком. Для этого вам необходимо зарегистрироваться и пополнить свой счет. Бонус на депозит предоставляется бесплатно всем новым игрокам согласно акции.
Для регистрации необходимо найти актуальное на сегодня зеркало и ввести сегодняшний промокод 1x_109745. Вы можете зарегистрироваться в один клик – по электронной почте, номеру телефона или в социальных сетях. Сети. Далее заполните форму в личном кабинете. Обратите особое внимание на обязательные поля под звездочкой. Если вы заполните его правильно, вы получите сообщение «Данные успешно сохранены». Бонус становится доступен после первого пополнения игрового счета одним из способов из блока пополнения.
Бонусы 1xbet можно получить в рублях, долларах и евро, в зависимости от того, из какой вы страны. Каждый пользователь, который зарегистрируется на официальном сайте и воспользуется промокодом, получит бонусы от букмекерской конторы 1xbet.
Размер бонуса по промокоду конторы 1xBet будет равен 100% от суммы первого депозита от 100 до 6500 рублей. Вы можете использовать промокод дня 1xbet только один раз; Вы получите бонусные деньги сразу после пополнения баланса. Этот бонус необходимо отыграть в течение месяца. Оборот должен превышать сумму, зачисленную на бонусный счет, в 5 раз. Делайте экспресс-ставки на 3 исхода с коэффициентом выше 1,4. На 1xbet вы можете делать ставки на спортивные события, использовать прогнозы капперов, чтобы получить максимальные условия, используйте наш промокод при регистрации 1xbet — 1x_109745.

Промокод 1хбет

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next