Golf Online

Ľudia musia mať kde hrávať

Nie je na Slovensku človeka, ktorý by nepoznal meno Miro Šatan. Slovenská hokejová legenda. Vysoký, inteligentný muž s výraznou charizmou. Má za sebou množstvo úspešných sezón v NHL, v drese Pittsburg Penguins dokonca získal Stanley Cup. Miláčikom slovenského národa sa však stal ako najužitočnejší hráč MS 2002, kedy naši chlapci získali vytúžený titul majstrov sveta. V drese reprezentácie absolvoval sedem svetových šampionátov.

Jeho láskou však nie je len hokej. Miro Šatan je už niekoľko rokov vášnivým hráčom golfu. Mali sme to šťastie, že sme sa s ním o tomto zelenom športe mohli porozprávať.

Pán Šatan, kedy ste sa prvýkrát stretli s golfom? Chytil Vás hneď za srdce?

Priznám sa, už si ani veľmi nepamätám, ale určite to bolo v Kanade, asi v roku 1994. Zaujal ma hneď, zdalo sa mi, že to bude veľmi ľahké, ale keď som mal možnosť si to vyskúšať, až také ľahké to samozrejme nebolo...  Nezačal som ho hrávať hneď, skôr to bolo len sporadicky pri rôznych tímových akciách so spoluhráčmi. Až po nejakom čase, myslím, že tak po 3-4 rokoch som si kúpil prvé palice a začal som sa mu viac venovať.

Chápete ho skôr ako relax, alebo vo Vás prebúdza súťaživosť, typickú pre profesionálnych športovcov?

Samozrejme, že súťaživosť vo mne sa nedá len tak ľahko vypnúť,  ale snažím sa dosť krotiť. Musím však pripustiť, že som mal aj také roky, kedy som sa veľmi snažil hrať čo najlepšie výsledky a často som preto trénoval na drivingu. Teraz už nie, posledných 5 rokov je to pre mňa naozaj  len relax a hra so spoločenským rozmerom. Idem si oddýchnuť a stretnem nových, zaujímavých ľudí.

Ako často sa reálne dostanete na ihrisko?

Teraz už veľmi málo, za leto hrám tak možno desaťkrát, viac sa mi nedarí...

Kde najradšej hrávate,  ktoré slovenské ihrisko je Vám najmilšie?

Najradšej hrávam na Táľoch, to je moje najobľúbenejšie ihrisko. Veľmi dobré ihrisko je aj v Lomnici a čo sa týka okolia Bratislavy, dá sa hrať aj v Báč, nie je až tak náročné a dá sa tam dobre zahrať. A hlavne je to blízko, netreba veľa cestovať.

Dokáže Vás od golfu odradiť škaredé počasie alebo ste vášnivý golfista hrajúci za každých podmienok?

Väčšinou idem hrať, naozaj ... Keď už si nájdem čas a naplánujem si golf, tak to už by museli byť veľmi zlé podmienky, aby ma to odradilo. Buď krutý mráz alebo silný nepríjemný vietor... Slabý dážď mi však prirodzene nevadí, to ma určite neodradí.

Mnohí športovci po ukončení  pôvodnej športovej kariéry pokračujú v golfe. Dokážete si sám seba predstaviť ako golfového profesionála?  Lákalo by Vás to?

Kedysi dávno, keď som s golfom začal, tak som uvažoval týmto smerom. Že možno raz, keď skončím s hokejom a bol by čas a chuť, tak by som mohol pokračovať v golfe. Dnes už to vidím nereálne. Venoval som sa dlhé roky hokeju a viem, čo to všetko obnáša stať sa v niečom naozaj dobrým. Momentálne v 36 rokoch znovu začínať a ešte so športom takým obtiažnym ako je golf, venovať sa tomu naozaj dennodenne a veľa vecí obetovať, tak ako si to vyžadoval hokej....to je momentálne nepredstaviteľné.

Je na golfe niečo, čo vám nejde?

Vždy mi robili problémy dlhé železá, s tými som sa potrápil. Tie v bagu ani nemám, nahradil som ich hybridmi a s tými mi to ide o niečo lepšie. Ale inak  nemyslím, že by som mal nejaký problém. Hlavne, snažím sa si hru maximálne vychutnať a netrápiť sa, či mám dokonalé výsledky.

V auguste  sa v rezorte Black Stork uskutočnil  turnaj Charity Golf Cup, ktorého výťažok bol venovaný vašej nadácii. Môžete prosím  predstaviť nadáciu, čomu sa venuje a koho podporuje?

Nadácia pomáha deťom do 18 rokov s rôznymi zdravotnými postihnutiami. Na turnaji sa vyzbieralo viac ako 20.000 EUR, išlo o vydarenú akciu a som veľmi rád, že splnila svoj účel.

Mnoho ľudí na Slovensku stále považuje golf za elitársky a snobský šport.  Čo by ste týmto ľuďom odkázali, aby prekonali zábrany a nedôveru a išli  to aspoň vyskúšať ... Čo je podľa Vás na golfe to najpríťažlivejšie?

V prvom rade by som chcel povedať, že pokiaľ bude na Slovensku málo ihrísk, nálepky snobského športu sa golf len tak ľahko nezbaví. Ľudia musia mať kde hrávať, musí byť viac ihrísk, aby sa golf stal športom pre masy, ako je to napr. v USA. A čo sa týka toho, čím je golf príťažlivý, hlavne je to o spoznávaní samého seba. Musím povedať, že ja sám nahováram všetkých svojich známych negolfistov a už som aj mnohých nahovoril....J Najzaujímavejšie je to sebapoznanie. Golf odhalí všetky vaše  nedostatky a uvedomíte si veci, ktoré by ste možno inak o sebe nezistili.

Pán Šatan, veľmi pekne ďakujeme za rozhovor a želáme úspešnú  sezónu!

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 1 5(komentárov: 2631) Pridať komentár
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next
 
terbinafine prices
terbinafine nz
14.09.23 22:29

aricept 10 mg medication aricept 10mg pills aricept 5 mg otc

Hectorcak
Hectorcak
14.09.23 00:05


With thanks, Plenty of postings!
how to start a writing service difference between a thesis and a dissertation dissertation writers uk writing a phd dissertation data analysis in dissertation essay writing service guarantee appellate brief writing service which resume writing service is best article writing service college essay writing service

Hectorcak
Hectorcak
12.09.23 22:47


Awesome stuff. Thank you.
essay writing service uk i don t want to do my homework in spanish do my operations management homework where can i hire someone to do my homework define linear motion laboratory experiences module 3_ do my homework essay writing site wikipedia writing service college paper writing services best canadian essay writing service professional essay writing service

Hectorcak
Hectorcak
12.09.23 19:47


Amazing material. With thanks.
best essay writing service to work for best resume writing service 2019 best essay writing service uk reviews best essay writing service australia the best essay writing service research paper writing service mba thesis working thesis thesis formatting service australia phd thesis defense

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next