Golf Online

Hrdze (Puccinia ssp.)

Choroba sa objavuje hlavne v lete, v podobe žltočervených prášivých škvŕn. Po vytvorení spór sa choroba šíri veľmi rýchlo vzduchom, ale i používanými mechanizmami.

Symptómy:

Na vrchnej strane listov sa objavujú spočiatku malé žlté škvrny, ktoré sa po prepuknutí choroby sfarbujú do oranžova a červenohneda. Po vytvorení spór sa tieto uvoľňujú a sú viditeľné na listoch vo forme hrdzavého "prášku". Ak sa problém nerieši, spóry sa veľmi rýchlo rozširujú na zdravý porast.

Rizikové faktory:

Extenzívne udržiavané trávne plochy, stresové podmienky pre trávnik, vysoká teplota (20 - 30 ° C) a vlhkosť vzduchu, nadbytok organickej hmoty.

Vývoj a šírenie:

Pôvodca choroby prečká vo forme mycélia a urediospór v infikovanej trávnej hmote. Za priaznivých podmienok - hlavne ku koncu leta (po období vysokých teplôt a nástupu tvorby rosy) dochádza k masívnemu prepuknutiu choroby, nakoľko spóry sa rozširujú vzduchom a prenosom používaných mechanizmov.

Ochrana:

vyrovnaná výživa, pravidelné kosenie.

V prípade silného napadnutia ošetriť fungicídom s účinnou látkou mancozeb, propiconazole, azoxystrobin, triadimenol, fenarimol, trifloxystrobin. V prípade silného napadnutia urobiť dosev prázdnych miest.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 6 10(komentárov: 130) Pridať komentár
 
brazil999
brazil999
29.11.21 22:18

brazil999
The best website right now let's have fun together

Good
Faheem
08.11.21 18:22

Amazing, this is great as you want to learn more, I invite to This is my page. รับทำ seo สายเทา

Good
Faheem
04.11.21 11:49

Your texts on this subject are correct, see how I wrote this site is really very good. Bel Air architects

Admit Card 2022
Admit Card 2022
03.11.21 14:55

Please read our article thoroughly to learn everything there is to know about Admit Card 2022. It will be stated when the admission card will be provided and how to obtain it online. Admit Card 2022 You will also be given a link to the official website where you can get the admission card. We hope you will take the time to read it carefully, and for more information, please visit our website.

Good
Faheem
02.11.21 11:08

These websites are really needed, you can learn a lot. Dewaqq