Golf Online

Hrdze (Puccinia ssp.)

Choroba sa objavuje hlavne v lete, v podobe žltočervených prášivých škvŕn. Po vytvorení spór sa choroba šíri veľmi rýchlo vzduchom, ale i používanými mechanizmami.

Symptómy:

Na vrchnej strane listov sa objavujú spočiatku malé žlté škvrny, ktoré sa po prepuknutí choroby sfarbujú do oranžova a červenohneda. Po vytvorení spór sa tieto uvoľňujú a sú viditeľné na listoch vo forme hrdzavého "prášku". Ak sa problém nerieši, spóry sa veľmi rýchlo rozširujú na zdravý porast.

Rizikové faktory:

Extenzívne udržiavané trávne plochy, stresové podmienky pre trávnik, vysoká teplota (20 - 30 ° C) a vlhkosť vzduchu, nadbytok organickej hmoty.

Vývoj a šírenie:

Pôvodca choroby prečká vo forme mycélia a urediospór v infikovanej trávnej hmote. Za priaznivých podmienok - hlavne ku koncu leta (po období vysokých teplôt a nástupu tvorby rosy) dochádza k masívnemu prepuknutiu choroby, nakoľko spóry sa rozširujú vzduchom a prenosom používaných mechanizmov.

Ochrana:

vyrovnaná výživa, pravidelné kosenie.

V prípade silného napadnutia ošetriť fungicídom s účinnou látkou mancozeb, propiconazole, azoxystrobin, triadimenol, fenarimol, trifloxystrobin. V prípade silného napadnutia urobiť dosev prázdnych miest.

Adding an entry to the guestbook
Diskusia 41 45(komentárov: 130) Pridať komentár
 
Good
Roma
09.07.21 11:10

Very interesting information, worth recommending. However, I recommend this: borderline personality disorder

Good
Faheem
09.07.21 10:44

You bear through a awesome vacancy. I sanity definitely quarry it moreover personally suggest to my buddys. I am self-possessed they determination be benefited from this scene. MkvHub

Good
Roma
08.07.21 19:00

You bear through a awesome vacancy. I sanity definitely quarry it moreover personally suggest to my buddys. I am self-possessed they determination be benefited from this scene. click here

Good
Faheem
08.07.21 14:09

Welcome to the party of my life here you will learn everything about me. upgrade windows

Good
Faheem
07.07.21 18:27

Your texts on this subject are correct, see how I wrote this site is really very good. https://xe88malaysia.app/mega888/