Golf Online

Ako sa obliecť na golf bez možného faux pas

Golf bol už od svojho vzniku športom určeným pre vyššiu spoločnosť. Dnes však vďaka relatívne dostupným golfovým ihriskám oslovuje širokú skupinu obyvateľstva, a to nielen zbohatlíkov, ako o ňom mnohí hovoria. Golf si aj napriek rozšírenosti stále zachováva svoj štýl a nepísaný protokol, podľa ktorého by sa mali riadiť všetci jeho hráči. Nielen golfové potreby, golfové palice či loptičky, ale aj vhodné oblečenie je neodmysliteľnou výbavou, ktorú je ale potrebné vyberať s ohľadom na tradície. Prečítajte si, ako sa obliecť na golf tak, aby ste sa vyhli prípadnému faux pas.

Golfové oblečenie v znamení pohodlnej elegancie

Aj v golfe dochádza k postupnému uvoľňovaniu konvencií, no prísť na green v klasickom športovom oblečení by bol obrovský prešľap. Móda tohto športu sa nesie najmä v znamení pohodlnej elegancie, ktorá prispieva k udržovaniu stálej kultúry na športovisku. Základný princíp obliekania sa na golf pre dámy aj pánov je mať na sebe oblečenie, v ktorom sa v prvom rade cítite príjemne, nebráni vám v odpaľovaní a zároveň pôsobí vysoko formálne. Dnes sú však povolené aj mierne výstrelky, no nie vo forme strihov, ale vzorov textílie. Práve rozličné vzory vám ponúkajú možnosť odlíšiť sa od ostatných.

Dámsky a pánsky model golfistu

Vrchná časť dámskeho aj pánskeho golfového oblečenia musí mať bezpodmienečne golier, a to buď klasický, alebo moderný stojatý. Výborné sú najmä polokošele s krátkym rukávom, v prípade chladnejšieho počasia aj s dlhým. Spodný diel tvoria klasické golfové nohavice, buď jednofarebné, alebo so vzorom. Azda najväčší prešľap je prísť na green v rifliach. V lete je možné siahnuť po krátkych nohaviciach, ženy majú povolené aj sukne. Golfový obchod DigitalGolf dodáva, že každý správny golfista musí mať v zálohe kvalitnú nepremokavú bundu. Takéto bundy sú z ľahko skladných materiálov, ktoré sú priedušné a dobre odvádzajú vlhkosť. Vďaka tomu ho pri hre nezaskočia ani vrtochy počasia.